Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon erkeklerde de bayanlarda da ağda epilatör cımbız ve jiletleme yöntemlerine nazaran çok daha etkili ve çok daha ekonomiktir. Lazer ışınları bir lambadan çıkan kırmızı yada saydam renkli ışık demetleridir. Bu ışık demetleri melanin (kıla ve tenimize renk veren pigment) yada hemoglobine tutunarak absorbe olur ve enerjiye dönüşürler. Kıl kökünde oluşan bu yüksek enerji ve ısı kıl kökünü yani kıl üreten folükülü harap ederek yeniden kıl oluşumunu engeller. Bu uygulama sadece aktif (anagen faz) durumda olan kıllara etki eder. Vücudumuzda her dönem sadece %20 lik kıllar aktif durumdadır. Bu nedenle lazer epilasyon birkaç seanslık bir uygulamadır.

Lazer epilasyon genelde açık renkli tene ve koyu renkli kıllara sahip olan kişilerde daha etkilidir. Ülkemizde bu alanda kullanılan 2 tane lazer epilasyon sistemi vardır. Bunlar Alexandrite Lazer, Diode Lazer  sistemleridir. Hastanemizde her türlü cilt tipine işlem yapabilmek için Alexandrite, Diod Lazer ve (iğneli epilasyon) sistemlerini kombine olarak kullanmaktayız. 

Erkek Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon işleminin kadınlara yönelik bir işlem olduğunun aksini düşünen erkek sayısı her geçen gün hızla artmaktadır. İlk zamanlarda yüzücüler bisikletçiler ve egzotik dansçılar tarafından istenen lazer epilasyon işlemleri günümüzde tüm erkeklerin istek listelerine girmiş durumdadır. Özellikle vücutları göz önünde bulunan Erkekler kıllarından kurtulmak için lazer epilasyon işlemlerine sıkça başvurmaktadırlar. 

Uzman ekibimiz ve kombine cihazlarımızla bizlerde kıllarından kurtulmak isteyen erkek hastalarımıza hastanemizde hizmet vermekteyiz. 

15-16 yaşından itibaren erkekler istemedikleri kaş ortası, kaş üzeri, sakal üstü, sakal altı (boyun), ense, kulaklar, burun sırtı, kol altı, göğüs, omuzlar, sırt bölgesi, el üzeri, ayak üzeri  kıllarından uygun olan lazer cihazıyla uzman kadromuzun denetimi ve uygulamaları ile kurtulabilirler. Uzman ekibimiz uygulamanın her safhasında siz değerli hastalarımızı bilgilendirecek ve sürece katkı sağlamanızı sağlayacaklardır. 

Lazer epilasyon işlemlerinde erkekler kalın ve siyah olan kaliteli kıllara sahip oldukları için kadınlara göre daha şanslıdırlar. Erkeklerde kıllar kalın ve siyah olduğu için hem başarı oranı daha yüksek hem de seans süreleri daha kısadır. 
Uygulama sonrasında leke oluşmaması için mutlaka güneş koruyucu ve nemlendirici kullanılmalıdır. Uygulama sonrasında uygulama alanında hafif kızarıklıklar ve kabarmalar oluşabilir.

DOKTORLARIMIZ
Doktor ara: